وقت مناسب تعمیر مبل

امروزه بیشتر از آنکه استفاده از مبلمان در دکوراسیون منزل، کاربردی باشد جنبه دکوراتیو و زیبایی پیدا کرده است. با نگاهی گذرا به تاریخچه مبلمان متوجه می‌شویم که این عنصر نیاز اصلی افراد برای زندگی نبوده است، بلکه به مرور زمان به عنوان عنصری باشکوه و پرزرق وبرق طراحی شده است. مبلمان در میان مردم سرزمینمان از اهمیت بالایی برخوردار است. در کشور عزیز ما بیشتر افراد از میان انواع مبل، طرح استیل یا کلاسیک را انتخاب میکنند؛ زیرا مردم ایران علاوه بر مهمان دوستی، عاشق شکوه و عظمت نیز هستند. مبل استیل، علاوه بر کاربردی بودن برای خلق فضایی مجلل، درخور پذیرایی از مهمان ایرانی باشکوه و مناسب است. همانطور که اطلاع دارید، هزینه این نوع مبل نسبت به مبلمان راحتی تمام پارچه بیشتر است و تعویض هر چند وقت یکبار آن اصلاً مقرون به صرفه نیست. در این مطلب، قصد داریم نکات مهمی را درباره تعمیر مبلمان برایتان عنوان کنیم. درصورتی که به دلیل تکراری شدن یا فرسودگی مبلتان قصد تعویض آن را دارید با ما همراه باشید تا از هزینه های تحمیلی گزاف در این راستا جلوگیری نمایید.

کدام مبل ارزش تعمیر را دارد؟

اولین قدم در تعمیر یا تعویض پارچه مبل این است که از خودتان بپرسید آیا این مبل ارزش تعمیر و احیا را دارد؟ اگر مبل شما کلاف خوبی دارد و بدون هرگونه شکستگی است، میتوانید به فکر تعمیر آن باشید. کلاف مبلمان به خصوص مبل استیل که درصد زیادی از آن از چوب کارشده است اهمیت بسیاری دارد، البته در انواع مبل راحتی هم باید توجه ویژه ای به کلاف اصلی داشت. از آنجایی که در بیشتر طرحهای مبلمان راحتی، قسمت اعظم کلاف کاملاً در زیر پارچه قرار میگیرد و دیده نمیشود، کمتر موردتوجه قرار میگیرد. باید بگوییم که کلاف مبل راحتی نیز مانند مبل استیل، اهمیت بسیار زیادی دارد.

چه زمانی باید رنگ چوب و پارچه را تغییر داد؟

قدم بعدی، توجه به رنگ چوب بدنه مبل است. درصورتیکه پرداخت یا رنگ چوبتان سالم است و در هیچ قسمتی از بین رفتگی وسیعی وجود نداشته باشد، شما می توانید به راحتی سطوح خراشیده را ترمیم کنید، اما اگر قسمت زیاد و عمیقی از سطح پرداخت چوب آسیب دیده باشد باید رویه و پارچه مبل را درآورده و با کمک دستگاههای مخصوصی، سطح آن را صیقل داده و چوب را از نو پرداخت و رنگ آمیزی نمایید. در مورد تعویض پارچه هم همینطور است. باید سطح پارچه و رویه مبل را کاملاً بررسی کنید و درصورتیکه پارگی و یا پوسیدگی دارد، آن را تعویض نمایید.

درصورتیکه از تکراری بودن طرح و رنگ پارچه مبل به ستوه آمده اید میتوانید با تعویض کم هزینه و آسان کوسن های مبل، تنوع خوشایندی را برای خودتان به ارمغان بیاورید.

معمولاً به دلیل هزینه بالای پارچه و دستمزد نصب آن تا زمانی که فوم و اسفنج مبل فرسوده نشده باشد، افراد از تعویض پارچه خودداری میکنند که البته کار معقولی هم است. حتی در زمان از دست رفتن شکل و انعطاف فوم و اسفنج مبل، لزوماً نیازی به تعویض پارچه آن نیست. درصورتی‌که پارچه، کیفیت لازم را داشته باشد، پیشنهاد می کنیم از تعمیرکار بخواهید که پارچه رویه را جدا کند و بعد از تعویض فوم و اسفنج، مجدد همان پارچه قبلی را رویه کوبی نماید. این کار برای افرادی که از طرح و رنگ پارچه شان راضی هستند و یا قصد تعمیر مبلمان خود را با کمترین هزینه دارند مناسب است.

برچسب ها :
تعمیر مبل تعمیر مبلمان رویه کوبی رویه کوبی مبل پارچه مبلی پارچه مبل رویه کوبی مبلمان