مراحل نوسازی مبلمان

نوسازی مبلمان شامل چند مرحله تخصصی می باشد و ناگزیر صرف هزینه می باشد ، پس در وهله اول توجه کنید مبلمان شما ارزش آن را داشته باشند .

در صورتیکه مبلمان شما از کلاف خوبی برخوردار است و یا آسیب دیدگی کلاف در حد زیاد نمی باشد و یا چوب آن تنها دچار خراشیدگی های سطحی می باشد تقریبا ارزش کار بالاست و نوسازی و تعمیر آنها مقرون بصرفه می باشد .

تمیز کردن و خش گیری مبلمان

اگر سطح چوب مبل شما سالم است و فقط قصد تمیز کردن آن را دارید، بهتر است این کار را با کمی محلول آب و صابون انجام دهید. بعد از انجام این کار متوجه تغییر چشمگیری در مبلتان خواهید شد. بهتر است این کار را با دستمال پشمی انجام دهید که کمی زبر باشد. خشن بودن سطح دستمال به همراه صابون، لکه های کهنه و قدیمی را به راحتی از سطح پرداخت چوب پاک می کند.

 بعد از نظافت کلی چوب، نوبت به واکس کاری سطوح می رسد. این کار، باعث طول عمر چوب می‌شود. هم‌چنین در درخشش و جلای مبلمان نیز مؤثر است.

در صورتی که سطح چوب شما خراشیده شده و دارای خلل و فرج است می توانید با مراجعه به رنگ فروشی، رنگ مناسب برای پرداخت آن را تهیه کنید و بر روی قسمت های مورد نظر بزنید.

سمباده زنی و رنگکاری مبلمان

برای رنگکاری مبلمان ابتدا با يك سمباده چوب تمامي قسمت‌هاي چوبي را سمباده می زنند تا رنگ‌ زير ريخته شود و ناصافي‌ها از بين برود. در قسمت‌هايي كه آسيب‌ ديده يا شكاف يا سوراخي در آن به وجود آمده كمي بتونه استفاده می شود و روي آن را هم دوباره سمباده بكشيد. براي این كار اغلب يك رنگ آستري و سپس رنگ‌ نهايي كافي‌ست.

تعویض پارچه مبلی

حالا نوبت به تهیه و تعویض پارچه مبلی به سلیقه خودتان می باشد . این مرحله اصطلاحا رویه کوبی مبل نام دارد . البته رویه کوبی تنها شامل تعویض پارچه نمی باشد تعویض اسفنج و تعمیر و یا تعویض فنرهای فرسوده و آسیب دیده مبلمان نیز جزو مرحله رویه کوبی می باشند . رویه کوبی مهم ترین قسمت نوسازی مبلمان می باشد .

 

 

برچسب ها :
تعمیرات مبل تعمیر مبلمان رویه کوبی رویه کوبی مبل تعویض پارچه مبلی پارچه مبلی رویه مبلی