چه مبلی بخریم ؟

مبلمان یکی از اصلی ترین اسباب و لوازم منزل است که نقش بسیار موثری در ایجاد آرامش و زیبایی دکوراسیون خانه دارد. در این یادداشت قصد داریم به نکاتی بپردازیم که قبل از خرید مبل باید درباره آنها فکر کنید !

فضای خانه را به دقت بررسی کنید

قبل از خرید مبل ابعاد ، رنگ و شکل محیطی که قرار است مبل در آن قرار بگیرد را به دقت بررسی کنید. مبلی را انتخاب کنید که به راحتی در فضای مورد نظر جای گیرد. اگر فضای مورد نظر کوچک است بجای خرید یک ست کامل و صرف هزینه بیشتر " نیم ست " بخرید.

معمولا مبلمان استیل نسبت به مبل راحتی کوچکتر است اما مبل استیل در فضای بزرگ جلوه زیباتری دارد.

مبل L میتواند گزینه مناسبی برای فضا های کوچک باشد. زیبا و راحت

مبل استیل یا راحتی

مبل استیل مناسبتر است یا راحتی ؟ اگر از مردها بپرسید احتمالا جواب آنها این است : " فرقی ندارد " !! مردها معمولا مشاوران خوبی برای خرید مبلمان نیستند. برای بسیاری از آنها مهم نیست که روی زمین بنشینند ، جلوی تلوزیون دراز بکشند یا به پشتی های قدیمی تکیه بدهند .

قبل از انتخاب نوع مبلمان بهتر است نکات زیر را بدانید :

مبلمان ایرانی یا خارجی

با توجه به افزایش تقاضای خریدمبلمان ، مدتی است پای مصنوعات چوبی مثل مبلمان خارجی از کشورهای ترکیه و چین به بازار داخلی کشورمان بازشده است و بسیاری از خریداران را در خرید دچار سردرگمی کرده است. اما بد نیست بدانیم هرچند پای برندهای معتبر و پرآوازه خارجی به بازار مبلمان کشورمان بخصوص از کشور ترکیه باز شده و در سراسر مراکز خرید مبلمان آنها را به سادگی خواهیم دید اما این موضوع دلیل بر انتخاب بهینه شما نیست.

واقعیت این است که صنعت تولید مبلمان در ایران پیشرفتهای بسیار زیادی داشته است. بر روی کشور سازنده مبلمان زیاد حساس نباشید. مبلمان بی کیفیت و خارجی زیادی در بازار مبلمان وجود دارد که قابل رقابت با تولید داخل نیستند. مبلمان خوب خصوصیاتی دارد که ارتباطی با کشور سازنده آن ندارد.

ویژگیهای مبل خوب چیست

با توجه به اینکه بسیاری از ویژگی های مبل خوب وابستگی زیادی به سلیقه و شرایط جسمانی افراد استفاده کننده از آن دارد در زیر به ویژگی های را عنوان کرده ایم که تقریبا برای تمامی افراد شرایط آسایش و راحتی را فراهم میآورد .

انتخاب رنگ مبل

رنگ یک مسئله کاملا سلیقه ایست و رنگی که از نظر شما با رنگ دیوارها و ... کاملا هماهنگ است ممکن است از نظر شخص دیگری کاملا ناهمگون به نظر برسد. دونکته زیر را هنگام انتخاب رنگ مبل در نظر بگیرید:

مبل چرمی یا مبل پارچه ای ؟

چه زمانی مبل بخریم ؟

پاسخ به این سوال دشوار است. وقتی به مبل احتیاج دارید زمان خرید آن است اما با کمی آینده نگری ممکن است بتوانید مبلی خوب با هزینه ای مناسب تهیه کنید.

I) به شما پیشنهاد میکنیم که در آستانه نوروز اقدام به خرید مبلمان نکنید. چرا ؟

افزایش تقاضا در آخر سال نه تنها باعث افزایش قیمت مبلمان میشود بلکه باعث کاهش کیفیت آن نیز خواهد شد. تولید کنندگان مبل در ماه های پایانی سال میزان تولید خود را به حداکثر میرسانند و طبیعی است (!) که میزان تولید بیشتر تاثیر نامطلوبی بر روی کیفیت مبل خواهد داشت.

II) اگر مستاجر هستید و هر چند سال یکبار منزلتان را عوض میکنید بهتر است در هنگام اسباب کشی اقدام به تهیه مبلمان نو کنید.

و در آخر اینکه قبل از خرید مبلمان ، شرایط مختلفی باید سنجیده شود ، نوع زندگی ، فرزندان ، مساحت خانه و ... عواملی هستند که قبل از خرید مبلمان باید بررسی شوند.

برچسب ها :
چه مبلی بخرم؟ مبل خوب خرید مبل مبل مناسب خانه