آیا صندلی ناهار خوری قابل تعمیر است ؟

در پاسخ تعمیر صندلی باید بگوئیم بلی قابل تعمیر است.

در تعمیر صندلی ناهار خوری در خصوص تعویض روکش مانند تعویض روکش و تعمیر صندلی اداری میباشد.

تعمیر صندلی ناهار خوری و تعمیر صندلی های اداری مانند یکدیگر میباشند به جز قطعات آنها

روش تعویض روکش صندلی ناهارخوری

صندلیهای ناهار خوری رنگ و رورفته را به یک متخصص در زمینه تعمیرات مبل و صندلی بسپارید و یا حتی خود براحتی و با کمی حوصله و سلیقه نونوار کنید .

مرحله 1

پارچه‌ کهنه را از صندلی جدا کنید: توسط یک پیچ گوشتی با سرصاف و انبردست، پارچه کهنه را از صندلی جدا کنید و گیره‌های آن‌را از زیر باز کنید. پارچه کهنه یا کوسن‌ها را بیرون نیندازید، زیرا می‌توانید از آن به عنوان الگو استفاده کنید. اگر صندلی‌ها متفاوت هستند، تعداد زیر صندلی‌ها را، از پارچه‌ مبلی که جدا کرده‌اید نیز می‌توانید شمارش کنید.

مرحله 2

صندلی‌ها را تمیز کنید: هنگامی‌که پارچه را از آن جدا کردید، صندلی‌ها را بشویید و گرد و غبار و چربی‌ها را از سطح آن پاک کنید.

مرحله 3

صاف کردن و رنگ‌آمیزی صندلی: هنگامی‌که صندلی‌ها به‌طور کامل خشک شدند، یک لایه بتونه روی تمام سطح آن بکشید تا صاف و یکنواخت شود. این لایه کمک خواهد کرد تا رنگ بهتر به سطح صندلی چسبیده و خشک شود. اولین لایه رنگ را شروع کنید، سپس اجازه دهید به طور کامل خشک شود و دومین لایه رنگ را روی سطح بزنید.

مرحله 4

لایه کف صندلی را اندازه‌گیری کنید و برش بزنید: از تکه پارچه قدیمی صندلی، به‌عنوان الگوی برش لایه کف آن استفاده کنید. لایه زیرین را روی کف صندلی قرار دهید و قسمت‌های اضافه را حذف کنید. مطمئن شوید که اندازه آن طوری باشد که تمام قسمت کف و لبه‌های صندلی را بپوشاند. این را توجه داشته باشید، که همیشه می‌توانید قسمت‌های اضافه را در انتهای کار جدا کنید.

مرحله 5

نصب لایه زیرین کف صندلی: از یک چسب حرارتی تفنگی برای چسباندن لایه زیرین به کف صندلی و اطراف آن استفاده کنید. آن‌را در جای خود نگاه دارید تا کامل خشک شود. برای این‌که کف صندلی را نرم و راحت‌تر کنید، یک قسمت دیگر از نوار لایه زیرین برش بزنید و روی آن بچسبانید. یک تکه نوار پنبه‌ای برش بزنید و روی نوار قسمت زیرین بچسبانید، طوری‌که در بالای آن قرار گیرد. با استفاده از چسب حرارتی تفنگی نیز این لایه را بچسبانید.

مرحله 6

نصب روکش پنبه‌ای: از روکش پنبه‌ای برای آخرین لایه استفاده کنید. این لایه را بلندتر برش بزنید به این دلیل‌که تا قسمت زیر صندلی را نیز پوشش می‌دهد. این لایه را توسط چسب به کف صندلی و لبه‌های آن بچسبانید. پس از این‌که چسب به طور کامل خشک شد (اغلب پس از چند دقیقه)، صندلی را برگردانده و قسمت‌های آویزان را به زیر صندلی با گیره وصل کنید.

مرحله 7

پارچه اصلی روکش صندلی را آماده کرده و برش بزنید: برای پارچه روکش صندلی دوباره پارچه قدیمی را به‌عنوان الگو قرار دهید. پارچه جدید را روی کف صندلی قرار دهید و دقت کنید تا به‌طور کامل در وسط صندلی و صاف باشد. ممکن است بخواهید برای نگه‌داشتن پارچه به طور صاف آن را با چند گیره در بالا محکم کنید. در هر طرف یک گیره در وسط، وصل کنید. صندلی را برگردانید و پارچه را بکشید تا در بالا محکم و صاف قرارگیرد و سپس آن‌را از زیر با میخ در هر طرف به سمت وسط وصل کنید، در صورت لزوم در گوشه‌ها نیز این کار را تکرار کنید. با استفاده از چکش تمام میخ‌ها را به زیر صندلی فرو کنید.

مرحله 8

نکات تکمیلی: برای قسمت‌های تاشو در گوشه‌ها و پایه‌ها فضای زیادی از اتاق را اختصاص دهید. برای وصل کردن پارچه با میخ در گوشه و تا کردن آن، ممکن است لازم باشد مقداری از روکش پنبه‌ای را برش بزنید. برای وصل کردن پارچه در هر طرف پایه‌ها، سه عدد میخ استفاده می‌شود

برچسب ها :
تعمیر مبل تعمیرات مبلمان تعمیر صندلی تعمیرات مبل رویه کوبی رویه کوبی مبلمان رویه کوبی مبل پارچه مبلی