ابزار فرعی تعمیر مبلمان

ابزار فرعی برای تعمیر و مرمت مبلمان ضروری نیستند اما استفاده از آن‌ها می‌تواند مدت زمان کار را کوتاه و آن را راحت‌تر نماید. زمانی به فکر خرید این ابزار بیافتید که در استفاده از ابزار اصلی ماهر شده باشید و هنگامی که بودجه‌تان اجازه داد.

چکش آهنربایی مخصوص میخ‌های کوچک

این ابزار نسبتا ارزان قیمت است و کارهای زیادی انجام می‌دهد؛ میخ کوچک یا میخ معمولی را می‌کوبد، برای کنج‌ها و گوشه‌های تنگ کاربرد دارد، وزن کمی دارد. یک سمت سر این چکش آهنرباست؛ سمت دیگر سر برای کوبیدن میخ کاربرد دارد. یک چکش آهنربایی خوب در بخش آهنربایی خود میخکش دارد؛ این ویژگی، کار بیرون کشیدن میخ‌های کوچک از کنج‌های تنگ را آسان می‌کند. یک چکش 227 گرمی خریداری نمایید.

رنده درشت‌تراش و رنده بلند

این نوع رنده‌ها گران قیمت هستند اما برای ساخت کابینت‌ و هم‌چنین برای کارهای تعمیراتی زیاد، الزامی هستند. این دو رنده با داشتن کف پهن، یک دیگر را تکمیل می‌کنند.

ابتدا از رنده درشت‌تراش استفاده می‌شود تا سطوح چوبی را به خوبی پوست بکند و هموار کند. سپس از رنده بلند استفاده می‌شود؛ این ابزار سطح چوب را به عنوان آخرین مرحله‌ی پرداخت، صاف و هموار می‌کند که چوب را برای چسب کاری یا برای یک اتصال عالی آماده می‌نماید. هم‌چنین از این رنده‌ها می‌توان برای هموار کردن سطوح تخته‌های چوبی نیز استفاده کرد اگرچه این کار را باید به چوب‌بری‌ها سپرد تا کار را با استفاده از رنده‌های برقی انجام دهند.

جعبه آچار

شما به ندرت به آچار احتیاج پیدا می‌کنید اما وقتی این اتفاق بیافتد ارزشش را دارد که برای خرید یک جعبه آچار، هزینه کرده باشید. آچارها در ست‌هایی با تعداد متفاوت در بازار یافت می‌شوند؛ ست‌های سه عددی، دوازده عددی و بیشتر. سایز آچارها از 3.17 میلی‌متر تا 3.8 سانتیمتر متغیر است؛ سایزهای اصلی عبارتند از 0.317 ، 0.62 ، 1.27 و 1.90 سانتیمتر. بهترین نوع آچار برای کارهای تعمیرات مبلمان، آچار رینگی است.

پیچ‌گوشتی جغجغه‌ای حلزونی

این ابزار برخی اوقات پیچ گوشتی یانکی نیز نامیده می‌شود. دسته‌ی این پیچ گوشتی دارای مکانیسم فشار دادن-آزاد شدن است که به طور خودکار روی یک محور حلزونی می‌چرخد. شما فقط می‌بایست ته دسته‌ی پیچ گوشتی را به سمت پایین فشار دهید تا سر پیچ گوشتی فعال شود. سرهای متعددی (دو سو یا چهار سو) همراه این پیچ گوشتی‌ها ارائه می‌شود که معمولا در دسته‌ی تو خالی پیچ گوشتی قرار داده می‌شوند.

ضامن روی محور حلزونی را می‌توان روی بستن یا باز کردن پیچ و یا (عدم چرخ)) تنظیم نمود. نقش اصلی پیچ‌گوشتی جغجغه‌ای در تعمیر مبلمان، باز و بسته کردن سریع پیچ‌هاست. هم‌چنین از این ابزار می‌توان در بسیاری از کارهای تعمیر لوازم خانگی و اتومبیل و کارهای تاسیساتی استفاده نمود.

انبر قفلی

این ابزار دارای یک پیچ آج‌دار در انتهای یکی از دسته‌هاست. با کمی تنظیم کردن این پیچ، آرواره‌های انبر قفلی دور جسم مورد نظر قفل می‌شود. از این ابزار برای بازکردن پیچ و مهره‌هایی که بی نهایت محکم بسته شده‌اند استفاده می‌شود. هم‌چنین با این ابزار می‌توانید میخ‌ها را بیرون بکشید. این ابزار در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ در بازار موجود می‌باشد. برای کارهای تعمیرات مبلمان، سایز کوچک و متوسط کفایت می‌کند.

سنبه میخ کوبی

وقتی بخواهیم سر میخ از سطح چوب پایین‌تر برود از سنبه میخ کوبی استفاده می‌نماییم. این ابزار، واسطه‌ی میان چکش و میخ است. انتهای این نوع سنبه، صاف و هموار است تا با شیار سر میخ چفت گردد. سنبه‌ها از جنس آلیاژ استیل هستند لذا می‌توانید با چکش به آن‌ها ضربه بزنید. این ابزار را می‌توانید در سایزهای مختلف خریداری نمایید. قیمت این ابزار مناسب است و هر سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ آن به کار می‌آید.

پرگار

از این ابزار در نقشه کشی برای تقسیم کردن یک خط استفاده می‌شود. انواع مختلف این ابزار هم‌چنین در تعمیرات مبلمان، عالی هستند. این ابزارها محل سنبه نشان زن یا پیچ را تعیین می‌کنند تا بعدا با استفاده از دریل، آن محل را سوراخ نماییم. هم‌چنین برای منتقل کردن اندازه‌ی دقیق قطعات کوچک مبلمان نیز می‌توانید از پرگار استفاده کنید.

ست سوهان زبر و سوهان نرم

ریزه کاری‌های زیادی در تعمیر مبلمان وجود دارد که لازم می‌شود از سوهان زبر یا نرم استفاده کنیم تا سطوح را صاف و هموار کنیم. از سوهان میله‌ای برای صاف کردن و بزرگ کردن سوراخ‌ها استفاده می‌شود.

آچار فرانسه

این ابزار به عنوان یک پشتیبان برای آچار رینگی و انبر قفلی می‌تواند خیلی مفید واقع شود. پیچ‌های آج دار روی سر این آچار، آرواره‌ی آچار را دور مهره محکم می‌کند؛ همزمان که آچار را روی مهره قفل کرده و نگه داشته‌اید پیچ را با یک آچار، انبردست یا پیچ گوشتی می‌چرخانید. سایز متوسط این آچار کفایت می‌کند.

اره افقی‌بر یا اره عمود‌بر قابل جابه‌جایی

نمونه‌ی دارای قابلیت تغییر سرعت یا نمونه‌ی دارای دو سطح سرعت را خریداری نمایید تا هر جنسی از ماده را بتوانید برش دهید. می توانید یک ست تیغه مخصوص چوب، پلاستیک، فلز و حتی بتن را خریداری نمایید.

اره افقی‌بر، همتای اره سوراخ کلید است و برخی از وظایف اره مویی را نیز انجام می‌دهد. علاوه بر تعمیرات مبلمان و ساخت کابینت‌، از اره افقی‌بر می‌توان برای بسیاری از کارهای تعمیرات و ارتقا ساختمان استفاده نمود. این ابزار حتی این قابلیت را دارد که تخته‌های 5 x 10 سانتیمتر را برش بزند.

برچسب ها :
تعمیر مبل تعمیر مبلمان تعمیرات مبلمان رویه کوبی مبل رویه کوبی مبل راحتی رویه کوبی مبلمان رویه کوبی