عوامل تعیین کننده در قیمت مبل

نرخ ارز

اگر قصد خرید مبل خارجی دارید باید بدانید که قیمت مبل های خارجی ارتباط مستقیمی با نرخ ارز دارد. همچنین قیمت مبلمان داخلی که از مواد اولیه خارجی استفاده میکنند در نهگام نوسنات ارزی معمولا متفاوت است.

پارچه مبل

هر چه پارچه مبل مرغوب تر و باکیفیت باشد، هزینه تمام شده مبل بیشتر و درنهایت گرانتر خواهد بود این موضوع در مورد مبلمانی که در ساخت ان از چرم طبیعی استفاده شده باشد نمود بیشتری خواهد داشت.

کنده کاری  و منبت کاری

مبل های استیل در صورت دارا بودن منبت کاری قیمت بالاتری دارند و هرچه ظرافت به کار رفته در آن بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر است. البته برخی از مبل های راحتی که ار چوب برای تزئین برخی از قسمتهای ان استفاده شده است نیز میتواند شامل این موضع شود.

جنس چوب مبل

سبکی ، استحکام ، انعطاف خوب و خوش نقش بودن یکی از دلایل گرانی چوب و مبلمان است که خوشبختانه به راحتی قابل اندازه گیری است.

نقشهای ظریف را نمیتوان بر روی چوب های بی کیفیت ایجاد کرد. در صورتی که یک مبل دارای نقشهای ظریف و زیباست علاوه بر مهارت در منبت کاری نشان از مرغوبیت چوب را نیز میتوان در آن یافت.

مواد اولیه به کار رفته در مبلمان

برند مبل

 بدون شک یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت مبل برند مبل است و اینکه قیمت گذاری بر اساس چه معیاری انجام شده است کاملا با سیاستهای کاری و تبلیغاتی آن برند مرتبط است. 

برچسب ها :
مبل خوب قیمت مبل تشخیص کیفیت مبل